Zbiornik buforowy mniejszy łączący się z rzeką Orlanka oraz zbiornik duży, zostały wybudowane przez Wykonawcę. Obecnie są realizowane prace zabezpieczające, hydrotechniczne kończące prace ziemne.
14 maja b.r. wykonaliśmy kolejny ważny krok — podpisaliśmy umowę z firmą „BRUK-KAM ŁUKASZ OKSENTOWICZ” na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Budowa zbiornika retencyjnego wraz z infrastrukturą techniczną w miejscowości Orla – etap II”. Zagospodarowanie terenu wraz z infrastrukturą sprawi, że to miejsce stanie się nową, funkcjonalną przestrzenią wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców oraz odwiedzających.
Powstaną m.in.:
- budynki stanowiące zaplecze higieniczno-sanitarne, techniczne, magazynowo-techniczne,
- parkingi,
- tężnia solankowa,
- wieża widokowa,
- mola na małym i dużym zbiorniku,
- ścieżki spacerowe, ławki i oświetlenie,
- pomost dla rowerów wodnych,
- kładka umożliwiająca przejście przez rzekę Orlanka,
- place zabaw dla dzieci oraz siłownia na świeżym powietrzu,
- wiaty oraz miejsca na organizację ognisk,
- obiekty małej architektury,
- monitoring całego obiektu,
- sieć wodociągowa, kanalizacyjna i elektryczna,
- miejsce z infrastrukturą do postoju kamperów,
- miejsca namiotowe.
Koszt realizacji inwestycji II etapu inwestycji - 7 948 972,96 zł brutto, w tym 4 972 500,00 zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Korzystanie z zbiornika wodnego będzie możliwe po zakończeniu całej inwestycji tj. pod koniec następnego roku.


