Zbiornik buforowy mniejszy łączący się z rzeką Orlanka oraz zbiornik duży, zostały wybudowane przez Wykonawcę. Obecnie są realizowane prace zabezpieczające, hydrotechniczne kończące prace ziemne.

14 maja b.r. wykonaliśmy kolejny ważny krok — podpisaliśmy umowę z firmą „BRUK-KAM ŁUKASZ OKSENTOWICZ” na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Budowa zbiornika retencyjnego wraz z infrastrukturą techniczną w miejscowości Orla – etap II”. Zagospodarowanie terenu wraz z infrastrukturą sprawi, że to miejsce stanie się nową, funkcjonalną przestrzenią wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców oraz odwiedzających.

Powstaną m.in.:


- budynki stanowiące zaplecze higieniczno-sanitarne, techniczne, magazynowo-techniczne,

- parkingi, 

- tężnia solankowa,

- wieża widokowa,

- mola na małym i dużym zbiorniku,

-  ścieżki spacerowe,  ławki i oświetlenie,

- pomost dla rowerów wodnych,

- kładka umożliwiająca przejście przez rzekę Orlanka,

- place zabaw dla dzieci oraz siłownia na świeżym powietrzu,

- wiaty oraz miejsca na organizację ognisk,

- obiekty małej architektury,

- monitoring całego obiektu,

- sieć wodociągowa, kanalizacyjna i elektryczna,

- miejsce z infrastrukturą do postoju kamperów,

- miejsca namiotowe.

      Koszt realizacji inwestycji II etapu inwestycji - 7 948 972,96 zł brutto, w tym 4 972 500,00 zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

      Korzystanie z zbiornika wodnego będzie możliwe po zakończeniu całej inwestycji tj. pod koniec następnego roku.

 

DSC 1076