W niedzielę, 20 września 2020 r. na kompleksie boisk sportowych "Moje Boisko - Orlik 2012" w Orli odbył się Charytatywny Turniej Tenisa Ziemnego "Gramy dla Filipka". Turniej ten zorganizował Komitet Społeczny "Wojownicy Filipka", a Patronat Honorowy nad jego przebiegiem objął Wójt Gminy Orla.

Podstawowym celem turnieju było zebranie funduszy na rzecz Filipka Łukaszuka - mieszkańca Gminy Orla zmagającego się z ciężką chorobą, która wymaga kosztownego leczenia. Ponadto, zmagania miały także za zadanie promować zdrowy tryb życia i tenis ziemny jako dyscyplinę sportu dostępną dla każdego.

W sportowych zmaganiach wzięło udział 8 zawodników, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach: open oraz do lat 16. W kategorii open najlepszy okazał się Mariusz Chomko, który wygrał również klasyfikację najlepiej serwujących zawodników turnieju. Drugie miejsce zajął Piotr Odzijewicz (najlepszy returnujący zawodów), a trzecie Artur Skepka. Natomiast w kategorii do lat 16 na pierwszym miejscu uplasował się Jakub Odzijewicz. Drugie i trzecie miejsce odpowiednio zajęli Julian Czykwin i Mikołaj Czykwin. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe medale, a zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami oraz statuetkami.

Warunkiem uczestnictwa w turnieju była wpłata dowolnej kwoty pieniężnej na rzecz Filipka Łukaszuka.

Łącznie od uczestników i osób obserwujących zmagania sportowe udało się zebrać 730 zł. Kwota ta jest, co prawda przysłowiową kroplą w morzu (na leczenie chłopca potrzebne jest ponad 9,5 mln zł), ale dzięki odpowiedniemu ogólnospołecznemu zaangażowaniu z pewnością zostanie zwielokrotniona.