Gmina Orla w dniu 18 czerwca 2026 r. podpisała umowę na realizację projektu „Aktywny Orlik – Zdrowy Weekend” w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Aktywny Orlik”. Całkowita wartość zadania wynosi 27 060,00 zł, z czego 20 000,00 zł stanowią środki z budżetu państwa.

Projekt zakłada cykl 6 ogólnodostępnych wydarzeń sportowo-rekreacyjnych o charakterze międzypokoleniowym, skierowanych do dzieci, młodzieży, osób dorosłych, w tym seniorów. Głównym celem projektu jest promocja aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia oraz integracja społeczności lokalnej poprzez wspólne uczestnictwo w różnorodnych formach aktywności fizycznej i działaniach edukacyjnych. Integralnym elementem każdego wydarzenia będzie komponent edukacyjny dotyczący zdrowego odżywiania.



W ramach realizacji projektu odbędą się następujące wydarzenia:

• Piknik rodzinny – „Dzień Dziecka na sportowo” (31 maja 2026 r.),


• Sportowy weekend na Orliku – łucznictwo i karate (21 czerwca 2026 r.),

• Zdrowa i sportowa niedziela na Orliku (19 lipca 2026 r.),

• Turniej Tenisa Ziemnego (26 lipca 2026 r.),

• Turniej Rodzinny „Aktywna Rodzina” (23 sierpnia 2026 r.),

• Aktywny Weekend – „Ruch to Zdrowie” (12 września 2026 r.).

Zapraszamy do aktywnego udziału – będzie sportowo, integracyjnie i międzypokoleniowo! Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich.

W programie